Powered By : www.ankaracityguide.com

MUHTEŞEM ANILAR - MUHTEŞEM FİYATLAR

 Şok fiyat !!! : 109 Euro

Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya Turu

28 OCAK 2016

Lüks Otobüslerle Ulaşım  -  3 Gece 4 Gün  - Kesin Hareket

1.GÜN PERŞEMBE | İSTANBUL - SELANİK
Akşam saat 22.00 de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 22.30’da Mecidiyeköy Bambi Cafe Önü ve saat 23.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz.

 

2.GÜN CUMA | SELANİK - ÜSKÜP 
Kavala yakınlarında vereceğimiz molayı takiben Sabah saatlerinde Selanik’e varıyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristotales meydanında sabah kahvaltısı ve şehri tanıma için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsle yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Beyaz Kule, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonya’sı Başkanlık Sarayı ve Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra Üsküp’e hareket. Yunanistan ve Makedonya Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından yaklaşık üç saatlik yolculukla Üsküp’e varış. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır.  Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız Panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu an Müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1.Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geçiyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme. Dileyenler Üsküp’ün heyecanlı gece hayatına dâhil olabilir. Geceleme Üsküp’te otelimizdedir.

 

3. GÜN CUMARTESİ | ÜSKÜP - TETOVA (KALKANDELEN) - OHRİ - BİTOLA (MANASTIR) - ÜSKÜP  
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Tam Gün Yemekli Tetova & Bitola (Manastır) & Ohri turuna katılabilir. Geceleme Üsküp’te otelimizdedir.

Tam Gün Yemekli Tetova & Bitola (Manastır) & Ohri Turu (75 Euro) Kahvaltı ardından saat 08.00’de hareket ediyoruz. Yol üzerinde büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Makedonya’nın en büyük üçüncü kenti Tetova’yı (Kalkandelen) ziyaret ediyoruz. Osmanlı Öyle silahlar yapılırmış ki burada, kalkanları delermiş, o nedenle bu adı almış... 1495 yılında iki kız kardeşin desteğiyle yapılmış, duvarları rengârenk süslenmiş görkemli Alaca Cami’yi gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Ardından Bitola’ya hareket. Varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesini görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri okul İdadi’yi görüyoruz. Burada kısa bir serbest zaman verdikten sonra Ohri’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben; Ohri Kalesini panoramik olarak otobüsten görüyoruz. Sonrasında yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölü görülecek yerler arasındadır. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda bayanlar, dünyaca ünlü Ohrid İncisi satın alma imkânı bulabilirler. Serbest zaman bitiminde Makedonya Tavernasında alacağımız akşam yemeğinde, hem Makedonya’nın yerel yemeklerini tatma, hem de Makedon Müzikleri ve Folklor gösterileri ile Makedonya kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacağız. Yemek sonrasında gece geç saatlerde Üsküp’e otelimize dönüyoruz.

 

4.GÜN PAZAR | ÜSKÜP - SOFYA - İSTANBUL 
Erken alacağımız kahvaltı ardından saat 08.00’de otelimiz çıkış işlemlerinin yapılması ardından Sonrasında Sofya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ardından Deve Bayrı sınır kapısında Makedonya ve Bulgaristan pasaport ve gümrük işlemleri ardından yaklaşık iki saatlik bir yolculukla Bulgaristan’ın Sofya’ya varışımıza müteakip, yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Klisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve Parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Öğlen yemeği ve şehri tanımak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket. Plovdiv yakınlarında vereceğimiz mola ile Kapıkule Sınır Kapısı’nda Gümrük ve pasaport işlemleri ardında Türkiye’ye giriş ve güzergâh üzerinde vereceğimiz molayı takiben gece yarısı İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile… 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Lüks Otobüslerle Ulaşım

3* Oteller’de 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,

Türkçe Rehberlik Hizmeti        

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Zorunlu seyahat sigortası (15 Euro)

Vize Ücreti (120 Euro)

Yurtdışı Çıkış Pulu (15 TL)

Extra Turlar Ve Kişisel Harcamalar

Şoför Bahşişleri (5 Euro Kişi Başıdır). 

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Varış saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz.
Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

Araçlarımız katılım sayısına göre değişkenlik göstermekte olup 18 kişiye kadar VOLKSWAGEN CRAFTER,

27 kişiye kadar İSUZU TURQUOİSE, 46 kişiye kadar MERCEDES BENZ TOURİSMO veya Mercedes Benz TRAVEGO yüksek model lüks araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

 

Acentemiz  misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Tarih Aralığı İlave Yatak Tek Kişilik Oda Çocuk
28/01/2016-31/01/2016 109,00 EUR 163,00 EUR

(0-2) Yaş Ücretsiz 

(2-12) Yaş 109.00 EUR

Diğer hareket tarihlerini de sorunuz..
HİZMHİZMETLERİMİZDEN...HİZMETLERİMİZDEN...
 • KÜLTÜR TURLARI
 • UÇAK BİLETLERİ
 • ÖZEL İLGİ TURLARI
 • OTOMOBİL,HELİKOPTER ve UÇAK KİRALAMA
 • YURT İÇİ -YURT DIŞI GEZİLER
 • BALAYI ORGANİZASYONU
 • SEMİNER – KONGRE ORGANİZASYONU
 • BAYİ TOPLANTILARI
 • KAPLICA, TATİL ORGANİZASYONLARI
 • TİCARİ VİZE ORGANİZASYONU
 • YURT DIŞI LİSAN OKULLARI

ANKARA CITY GUIDE - KOLEJ SEYAHAT DANIŞMANLIK

Telefon :+ 90 312 442 4015 PBX
Adres Turan Güneş Bulvarı Arslanca İş Merkezi No:14/54 Yıldız, Çankaya - Ankara
EPosta

ankaracityguide@ankaracityguide.com

info@vizedanismamerkezi.com

www.ankaracityguide.com

www.vizedanismamerkezi.com 

https://www.facebook.com/kolejvize

 

ASTA